• Polecane:

Zalety rolet rzymskich


Na rynku występuje dwa główne typy rolet rzymskich, są to Classic i w kasecie Flat. Istnieją również inne odmiany. Płaskie rolety rzymskie składają się z obniżonego panelu i tworzą zgrabny akordeon. Ich ogólny wygląd jest dość minimalistyczny, dzięki czemu mogą stanowić pojedynczy, charakterystyczny przedmiot danego pokoju. Natomiast są również żaluzje, które posiadają zakładki lub fałdy, które tworzą piękną powierzchnię. Styl ze szwem ma gładkie wykończenie, które bardzo dobrze prezentuje się wraz z jednolitymi kolorami i mniejszymi wzorami.

rolety rzymskie

Kiedy myślisz o obróbce okien, rolety rzymskie naprawdę stanowią idealny kompromis między stylową praktycznością a miękkimi tkaninami. Oto kilka powodów, dla których warto wziąć pod uwagę zakup rolet rzymskich do swojego domu:

  1. Rolety rzymskie są świetnym rozwiązaniem, gdy zasłony wyglądają na nieporęczne i po prostu przeszkadzają grzejnikom i meblom. Jeśli chcesz stworzyć bardziej przytulne i domowe wnętrze, to rzymskie rolety pomogą Ci to osiągnąć.
  2. Jedną z największych zalet rolet rzymskich jest to, że naprawdę nadają charakter tam, gdzie zasłony wzorzyste mogą przytłoczyć mniejszą przestrzeń. Ten rodzaj żaluzji doskonale współgra z niewielkim obszarem. Pamiętaj, że kiedy żaluzje są podciągnięte, układają się w stos, więc nie idą w prawo do szczytu okna. To blokuje trochę wpuszczanie naturalnego światła.
  3. Rzymskie żaluzje wygładzają przestrzeń kuchenną i to dosłownie. Rolety rzymskie są zazwyczaj wybierane do kuchennych okien. Wydaje się, że dodają one dużo "miękkości", która kontrastuje z licznymi szafkami, błyszczącymi szafkami i blatami. Paski to zazwyczaj klasyczny wybór w przestrzeni kuchennej, ale można postawić również na jasny odcień lub odważne kwiaty.
  4. Wyglądają schludnie i świeżo. Rolety rzymskie są idealnym kompromisem w pomieszczeniach, w których masz kilka okien. Na przykład w przestronnym i bardzo jasnym salonie zasłony mogą zasłaniać połowę okien i ścian, wyglądając bardzo przytłaczająco. Jednak rolety rzymskie rozkładają się wygodnie i sprawiają, że pomieszczenie wygląda nowocześnie.
  5. Zasłony w sypialniach często wydają się zakurzone, podczas gdy rolety rzymskie są ich doskonałą alternatywą. Po prostu upewnij się, że Twoje piękne żaluzje są wyłożone materiałem zaciemniającym. Ponadto nie powinno być żadnych przestrzeni wokół boków, aby światło nie przedostawało się przez brzegi rolet. Dzięki temu w sypialni zapanuje przyjemny nastrój, a wszelki kurz nie będzie widoczny.
  6. Obecnie rolety rzymskie dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach. Choć stają się nieco droższe niż zwykłe rolety, to pamiętaj, że możesz wybrać tańszą tkaninę, aby obniżyć koszty.